Dla Rodziców


Co proponuje harcerstwo dla rozwoju dziecka?
Potrzeby dziecka zmieniają się wraz z jego rozwojem psychofizycznym. My Instruktorzy harcerscy wiedzą o tym doskonale, dlatego prowadząc naszą gromadę zuchową, stosujemy odpowiednie działania dydaktyczne. Jednym z elementów harcerskiej metody wychowawczej jest nauka poprzez działanie. Dlatego na naszych zbiórkach zuchowych dzieci poznają świat bawiąc się w coś lub kogoś.
Czym różni się harcerstwo od innych zajęć dodatkowych?
Harcerstwo, to przede wszystkim różnorodność. Każdy człowiek, niezależnie od tego, jakie ma talenty i predyspozycje, może zostać członkiem ZHP. Tutaj liczy się przede wszystkim chęć współpracy. Harcerstwo uczy działania w zespole, a jednocześnie stawia na indywidualność. Niezależnie od tego, czy zuch lub harcerz jest uzdolniony plastycznie, muzycznie, matematycznie lub aspiruje do bycia sportowcem, w ZHP zawsze znajdzie coś dla siebie. Tym samym harcerstwo potrafi połączyć wszystko co oferują inne zajęcia dodatkowe, a jednocześnie przedstawić to w dużo atrakcyjniejszy sposób.
Jak wyglądają zajęcia na biwakach, obozach zuchowych i czym wyróżniają się od innych kolonii?
Biwaki i obozy harcerskie, to wyjazdy pełne wrażeń, dostarczające dzieciom dużej ilości zabawy i atrakcji. Jednocześnie instruktorzy harcerscy pamiętają o realizacji głównej zasady – nauki poprzez działanie. To czas, w którym dzieci stają się bardziej samodzielne i zaradne. Każdy dzień na biwaku lub obozie jest dobrze zaplanowany i przygotowany zgodnie z predyspozycjami i wiekiem uczestników. Jako instruktorzy którzy pracujemy z nimi przez cały rok, w związku z czym dobrze znamy ich potrzeby. To zaleta rzadko spotykana wśród innych organizatorów wypoczynku.
Kim są instruktorzy ZHP?
Instruktor ZHP to osoba, która dążąc do zdobycia tej funkcji, sama musi przejść przez długą ścieżkę edukacji i wyzwań. Zdobywając doświadczenia, uczestnicząc w kursach, warsztatach, pokonując własne słabości, taka osoba uczy się, jak dobrze wychowywać i uczyć przyszłe pokolenia harcerzy. To dzięki instruktorom ZHP Wasze dzieci w przyszłości zostaną zaradnymi i dobrze wykształconymi pracownikami, kierownikami, ludźmi pełnymi pasji, posiadającymi własne rodziny i dobre perspektywy.
Co zuch powinien posiadać i co jest konieczne, aby należał do naszej Gromady?
Przede wszystkim zuch już od pierwszej zbiórki musi posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na przynależność do gromady. Zgodę wypełnić można przez stronę deklaracja.zhp.pl W dalszej kolejności, w ciągu najbliższych 6 miesięcy, powinien skompletować mundur, który jest najważniejszym atrybutem członka ZHP. Ponadto obowiązkiem każdego członka ZHP jest opłacanie składek.

dane do wypełnienia deklaracji członkowskiej
Chorągiew: Ziemi Lubuskiej
Hufiec: Gorzów Wielkopolski
Gromada: próbna Gorzowska Gromada Zuchowa "Mali Ratownicy"
Adres e-mail drużynowego: michal.glawdel@zhp.net.pl 


Jak zakupić mundur zuchowy dla swojego dziecka?
Jako Gromada 4 razy w roku pomagamy przy zakupie mundurów zuchowych poprzez wspólne zamówienie w składnicy harcerskiej. Gromada nie prowadzi natomiast sprzedaży ani handlu mundurami i akcesoriami harcerskimi, jedynie ułatwia podejmowanie zbiorowego zamówienia rodzicom zuchów i zuchenek. Chcąc skorzystać z naszej pomocy wystarczy kliknąć w zakładkę „Zakup mundur”.

Ile wynosi składka członkowska w ZHP?
Składka członkowska w ZHP wynosi 12 zł miesięcznie. Celem składki jest utrzymanie działalności ZHP i oddziaływanie wychowawcze na zuchów i harcerzy uczące współodpowiedzialności, oszczędności i sumienności.
1.       Składki prosimy płacić kwartalnie w kwocie 36 zł:
do 10 stycznia za I kwartał;
do 10 kwietnia za II kwartał;
do 10 lipca za III kwartał,
do 10 października za IV kwartał.
2.      Składka członkowska tylko w minimalnym stopniu umożliwia pokrycie kosztów działalności ZHP, dlatego będziemy wdzięczni za każde drobne wpłaty na materiał programowe do pracy z dziećmi, które można będzie umieszczać w naszej drużynowej skarbonce.